Реабілітаційні центри Паралімпійського комітету повинні належати державі — електронна петиція Президенту України

Відповідне звернення опубліковано на сайті Президента України 17 січня 2017 року.

Її автор Наталія Крук просить націоналізувати Національний центр параолімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів (Євпаторія, Крим) та Західний спортивно-реабілітаційний центр (с. Яворів, що на Львівщині), оскільки вони побудовані державним коштом. На побудову та утримання Національного центру було витрачено 211 962 300 грн, а Західного центру — 174 058 100 грн. Та попри це підприємства досі належать Національному комітету спорту інвалідів України, який є громадською організацією, тобто вони перебувають у приватній власності.

У петиції зазначається також, що порядок надання путівок до цих центрів державою не регулюється. Це є приводом до зловживань, коли, за словами ініціатора, щороку до реабілітаційних центрів їздять одні й ті самі люди, а ті, хто потребують реабілітації, роками не можуть туди потрапити.

Крім того, після анексії Криму держава втратила доступ до Національного центру, на який витратила 1/5 мільярда своїх коштів. Однак, будучи приватною структурою він продовжує працювати на анексованій території під новим брендом «Центр спорта «Эволюция»». При цьому Україна не може включити цю суму до позовних вимог, бо це — приватна структура.

Нагадаємо, що для розгляду даної петиції Президентом України вона повинна зібрати 25 тисяч підписів за 90 днів.

При полном или частичном воспроизведении материалов прямая гиперссылка на KNK.media обязательна! Запрещены перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на информагентства.