На День Соборності в столиці вшановували героїв Небесної Сотні

22 січня в столиці відзначали День Соборності України.

О 14-ій годині активісти ОУН, РУХ, Білого Молоту та ряду інших громадських організацій зібралися на Софійській площі, де зачитали Четвертий Універсал Української Центральної Ради (прийнятий 9(22) січня в Києві, проголошував незалежність УНР від Росії), патріотичні вірші та заспівали пісень.

 

Після цього, учасники акції сформували колону та попрямували до вулиці Грушевського, минаючи знакові для Революції Гідності місця.

Колону з двох сторін супроводжували правоохоронці, попереду їхала кінна поліція, а замикали колону близько сотні «космонавтів».  Під час акції було кинуто одну петарду.

На вулиці Грушевського активісти вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв Майдану Сергія Нігояна і Михайла Жизневського.

 

Цього дня в 2014 році загинуло п’ятеро людей:

Михайло Жизневський – загинув о 9 ранку 22 січня, біля стадіону “Динамо”. від пострілу мисливською кулею з міліцейської рушниці.

Сергій Нігоян - загинув о 6 ранку 22 січня від трьох поранень свинцевою картеччю, що була випущена з міліцейської рушниці «Форт 500». Дві години медслужба Майдану намагалась його реанімувати, але марно.

Роман Сеник - 22 січня отримав важке кульове поранення на Грушевського. Куля пройшла через руку і потрапила в легені. Три дні лікарі боролись за його життя, руку довелось ампутувати. Проте 25 січня його серце зупинилось назавжди.

Олександр Бадера – 22 січня був сильно побитий Беркутом. Помер від отриманих травм.

Юрій Вербицький – 21 січня з лікарні його викрали десять невідомих озброєних чоловіків, довго катували, після чого відвезли в ліс та з поламаними ногами і ребрами, роздягненого і зв'язаного залишили помирати.

 

 

 

Новое

При полном или частичном воспроизведении материалов прямая гиперссылка на KNK.media обязательна! Запрещены перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на информагентства.

 

Подписка

Подпишитесь на наши обновления и оставайтесь в курсе событий

Мы не спамим!