У Києві перепоховали Олександра Олеся та його дружину

29 лютого в річницю пам'яті Героїв Крут в столиці відбулося перепоховання видатного поета, письменника та драматурга - Олександра Олеся (справжнє прізвище- Кандиба). Разом з ним ховали і останки його дружини - Віри Кандиби.

фото - radiosvoboda

Нагадаємо, що 3-го січня 2017 року останки письменника та його дружини Віри, котрі були поховані на Ольшанському кладовищі у Празі, було примусово ексгумовано, в зв'язку з особливостями місцевого законодавства. 13 січня влада Чехії дозволила передачу ексгумованих останків Україні.

Панахида розпочалася об 11.30 в Володимирському соборі. В прощанні також взяв участь Президент - Петро Порошенко з дружиною.

фото - прес-служба Президента

Перепоховання відбулося на Лук'янівському кладовищі, де спеціально облаштували місце для перепоховання відомих українців.

фото - BBC

 

фото - BBC

Олександр Олесь (Кандиба)- (1878 - 1944), був одним з найвидатніших культурних діячів своєї епохи. В Україні з 1907 по 1918 роки  писав та публікувався. За цей час в світ вийшло 6 книг його авторства. Після Жовтневого перевороту вимушений був емігрувати за кордон, де продовжував творити та видавати збірки. Помер в Празі 22-го липня, дізнавшись про смерть сина (відомого діяча ОУН - Олега Ольжича)

 

При полном или частичном воспроизведении материалов прямая гиперссылка на KNK.media обязательна! Запрещены перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на информагентства.