Журналісти КНК відвідали Лук’янівське СІЗО

24 лютого відзначалась третя річниця звільнення політв’язнів режиму Януковича. Саме в цей день 2014 року Верховна Рада проголосувала про реабілітацію 28 політичних в’язнів, що перебували за гратами. Біля Лук’янівського СІЗО зібрались реабілітовані – Ігор Мосійчук, Олег Однороженко, Дмитро Павличекно, Віталій Запорожець, Владислав Попович. Захід організував «Комітет визволення політв’язнів».

Поки на дворі лунала музика та розвішували банери і прапори на підтримку сучасних політв’язнів, частину журналістів на чолі з народним депутатом Ігорем Мосійчуком і головою «КВП» Тетяною Близнюк впустили всередину.

Дмитро Павличенко, Владислав Попович, Віталій Запорожець в дворі СІЗО

Дмитро Павличенко, Владислав Попович, Віталій Запорожець в дворі СІЗО

 

Попередньо планували відвідати близько 20 сучасних політичних в’язнів, але вийшло подивитись тільки чотири камери та поговорити з двома ув’язненими.

Голова КВП Тетяна Близнюк перераховує політв'язнів

 

Огляд почався з камери «Торнадівця» Паламадяла (Сема), потім зайшли до  Андрія Романюка. Також показали камери, де сидів Ігор Мосійчук і камеру, де наразі перебуває Руслан Журило. Всі вони знаходяться в корпусі так званої «Малолєтки». Їх показували, бо цей корпус побудований нещодавно і всі камери там у відносно хорошому стані. Тому камери з цього корпусу намагаються показувати всім відвідувачам.

Прохід по вулиці між корпусами. Охороняє кавказська вівчарка.

Капличка на терторії СІЗО. 

Група йде до дитячого крпусу

Сміття в СІЗО. Влітку в камерах неможливо дихати від смороду

 

В останній камері, що знаходиться в найстарішому корпусі , так званій «Катькє», перебуває командир батальйону «Торнадо» Руслан Оніщенко. Це вже типова камера Лук’янівського СІЗО. Ремонт там не робився десятиліттями, декілька десятків людей перебувають роками в замкнутому просторі. Стіни і стелю вкриває пліснява. Таких камер в СІЗО дев’яносто відсотків.

Камера торнадівця Сема. Одна з зразкових.

Так званий «Продол» - коридор між камерами в корпусі

Теж зразкова камера на «Малотеткє»

Хліб, що виготовляється в СІЗО. Важить один кілограм, видається на людину кожного ранку разом з 20 грам цукру. Як правило, майже цілий викидається.

Камера Руслана Журило

 

Це вже справжній «продол» Лук'янівки

Типова камера СІЗО. Тут сидить Руслан Оніщенко

 

 

 Ув’язнених з цієї камери вивели за поворот в коридор, і вони скандували журналістам «Закон Савченко повинен жити».

«Бокса» - маленькі камери, де ув'язнені чекають виїзду до суду чи слідчого і повернення до своїх камер після приїзду. Це може продовжуватись годинами.

«Прийомка», яку проходять всі в'язні СІЗО. Звідси заходять до автозаків і сюди вигружаються.

Кімната для відеоконференцій

                Через те, що ув’язненим, що не засуджені, заборонено спілкуватись з пресою, журналістам дозволили поговорити лише з дома вже засудженими політв’язнями. Іван Табунщиков та Андрій Демченко знаходяться більше року в СІЗО, і їм залишилось ще близько року відбувати покарання.

 

Андрій Демченко - Фунтік з Правого Сектору. Сидить за те, що врятував жінку від рейдерів. 

 

Посередині політв'язень Іван Табунщиков

Після виходу журналістів з СІЗО з промовами виступили Голова «КВП» Тетяна Близнюк і голова «Добровольчого руху ОУН» Микола Коханівський.

                Не обійшлось звісно і без фаєрів, які запалили на підтримку незаконно ув’язнених.

На завершення хочеться додати, що Лук’янівське СІЗО хочуть продати, а нове побудувати в Бучі. Аргументують тими самими нелюдськими умовами тримання. Але всі чомусь забувають, що СІЗО в Бучі створить величезні проблеми для рідних та адвокатів з доргою. А найбільшою проблемою, а точніше катуванням буде багатогодинна доставка підслідних до суду та на слідчі дії. Тому виходом є створення нормальних умов на Лук’янівці, а не корупційні схеми з продажу та будування СІЗО.

Читайте також: 

Украинский «Ник Вуйчич» посетил Лукьяновское СИЗО

При полном или частичном воспроизведении материалов прямая гиперссылка на KNK.media обязательна! Запрещены перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на информагентства.