23.08.2017 16:50

Эксклюзив

«Золоті» родичі миколаївського «Аладіна» Романчука

Корупційними скандалами в Україні вже давно нікого не здивуєш. Зараз уся увага суспільства прикута до чергової серії цієї «мильної опери», а саме – ситуації з першим заступником голови Миколаївської ОДА Миколою Романчуком. За знайдені в підвалі його будинку валізу, набиту доларами, і купу дорогоцінностей гострий народний язик уже навіть нарік його Аладіном. Але насправді головні цінності Романчука знаходилися геть не в підвалі. Ними є його «золоті» родичі, адже якби не вони, то йому ніде було б навіть зберігати свої більш матеріальні надбання.

Сам Микола Павлович усе знайдене СБУ вже поспішив назвати «нажитим непосильним трудом» за останні 40 років. Хоча, можливо, Герой України навіть у цій ситуації вирішив вчинити по-геройськи і вигородити своїх нечесних на руку родичів, які здобули усе це багатство шляхами сумнівної законності? Адже зовсім нещодавно у одному зі своїх інтерв’ю він переконував журналістів, що живе один на невеличкій дачі під Миколаєвом, а із цінностей володіє лише машиною та мотоциклом.

Якщо проаналізувати декларації про доходи Романчука, то дійсно, щоб назбирати такі скарби йому знадобилося б голодувати не менше півстоліття. За 2015 рік дохід Миколи Павловича склав майже 460 тис. гривень. З них 140 – офіційна заробітна плата, і ще 320 – дивіденди/проценти за банківськими вкладами і акціями Миколаївського суднобудівного заводу «Океан», директором якого він раніше був. За рік до цього Романчуку вдалося заробити лише 269 тисяч. Але все це не йде у жодне порівняння із 2011-м, який без перебільшень мав би видатися для нього голодним, адже тоді його офіційний дохід склав аж цілих нуль гривень. При цьому того ж року він якимось незрозумілим чином примудрився витратити 385 тис. гривень на покупку автомобіля «Lexus 570». Із нерухомості Романчук декларує лише присадибну ділянку і невеличкий дачний будиночок площею 42 м² у селі Лимани під Миколаєвом. У розділі «члени сім’ї» наш сьогоднішній герой завжди скромно ставить прочерки, хоча фактично у нього є дружина і двоє синів. Але згідно із чинним недолугим антикорупційним законодавством, дорослих дітей, які проживають окремо, у декларації зазначати не потрібно. А от невписування офіційної дружини навіть зараз є порушенням, за яке в ідеалі Романчук уже давно мав би понести відповідальність.

Як би не хотілося вірити у правдивість відомостей із декларацій Миколи Павловича, та все ж підвали із дорогоцінностями були знайдені зовсім не на дачі, а під будинком у самому Миколаєві, який юридично належить зовсім не Романчуку. Журналісти порталу «Преступности.НЕТ» виявили у одному кварталі Миколаєва справжнісіньке «Межигір’я» Героя України. Воно складається із чотирьох домоволодінь по декілька будинків кожне, побудованих в однаковому стилі з червоної цегли і, в кращих традиціях українського політикуму, оформлених на невписаних у декларацію родичів. Як можна помітити на кадрах оперативної зйомки, такою самою червоною цеглою викладені стіни підвалу зі скарбами.

Маєтки

Перший, найскромніший, будинок по вулиці Ленінградській, 54 перебуває у спільній власності старшого сина, Андрія Романчука, та його дружини Наталі. Також вони володіють трикімнатною квартирою в елітний багатоповерхівці на Адміральській, 33а.

На дружину першого заступника губернатора Тамару Олександрівну Романчук тут оформлено цілих два будинки – за адресами Костя Гордієнка, 7 і Богоявленський проспект, 418. За версією журналістів, саме під ними знаходиться легендарне скарбосховище. Також Тамарі Романчук належить ще одна трикімнатна квартира в Миколаєві.

І, нарешті, найбільше домоволодіння із трьох будинків площею 134, 746 і 251 м² по вулиці Костя Гордієнка, 87 належить молодшому синові Романчука Денису. Окрім нього він володіє трьома квартирами у Миколаєві та однією в Одесі.

Загалом Денис Миколайович є гідним сином свого батька не лише через любов до розкішного життя, а й за прагненням до влади. На місцевих виборах 2015 року він був зареєстрований кандидатом у депутати міської ради. Але стати ним йому не пощастило. Можливо – через скандал, коли за місяць до виборів його помітили у золотому годиннику вартістю понад півмільйона гривень. Надто висока розплата за необережно «засвічену» милу швейцарську дрібничку, ціна якої всього лиш на якихось 100 тисяч перевищує офіційний дохід його батька-замгубернатора.

Очевидно, Денис Романчук є для свого батька чимось на зразок «родинного гаманця», у який він «спихає» все майно, щоб воно не потрапило в декларації. Окрім маєтків і швейцарських годинників він володіє також частиною ТОВ «Полімайстер», яке займається торгівлею деревиною та фармацевтичними товарами. Окрім Романчука, співзасновниками цієї фірми є колишній віце-губернатор Миколаївської області Ігор Катвалюк та крупний забудовник Григорій Стерпул, який отримує всі найвигідніші будівельні підряди в Миколаєві.

Також Денис Романчук є одноосібним власником суднобудівної фірми «Ярдінс». В 2009 році, за часів директорства Романчука-старшого на заводі «Океан», із нею часто укладалися різноманітні господарські договори, що попахує корупцією та виведенням коштів. Загалом за 10 років його управління стратегічно важливе для України підприємство збанкрутувало і було порізане на металобрухт. Колишні робітники ще й досі згадують, як у 90-х він наказав друкувати на заводі власну «валюту», за яку в магазинах їм видавали прострочені макарони та черствий хліб. Чи випадково не за ці «заслуги» та «багаторічну плідну працю у розвитку вітчизняного кораблебудування» Ющенко присвоїв йому звання Героя?

До речі, після звільнення з «Океану» Миколу Павловича звинуватили у фінансових махінаціях, але далі розмов справа не пішла. А виведені із заводу гроші перетворилися на чотири розкішні маєтки із червоної цегли та золоті зливки, ікони і нацистські хрести у його підземному сховищі.

Зберегти

При полном или частичном воспроизведении материалов прямая гиперссылка на KNK.media обязательна! Запрещены перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на информагентства.

Подписка

Подпишитесь на наши обновления и оставайтесь в курсе событий

Мы не спамим!