Філософія енергоспоживання змінюється швидше, ніж на це реагують держава та великий бізнес. З кожним стрибком цін український споживач наближатиметься до альтернативної генерації, енергоефективності та “нульового” споживання. Майбутнє ринку — за стимулюванням енергетичної самодостатності для населення та бізнесу. Держава вже зараз заохочує встановлення сонячних панелей у приватних будинках. Вони мають фіксований “зелений” тариф та гарантованого покупця — обленерго, яке купує надлишки електроенергії.
Такий підхід повинен застосовуватися і до юридичних осіб, які встановлюють генеруючу установку до 500 кВт. Усі надлишки електроенергії — виробництво мінус споживання — мусять викуповуватися за “зеленим” тарифом без додаткового регуляторного обтяження — ліцензій та індивідуальних тарифів.
Малий та середній бізнес (МСБ) поки не дуже замислюється над питаннями енергоефективності. Коли тарифи збільшуються, МСБ просто закладає ці додаткові витрати у вартість свого товару чи послуги. Це позначається на кінцевому споживачі — собівартість зростає, конкурентоспроможність товару знижується. Для держави в цілому така ситуація також є негативною, оскільки жодним чином не сприяє зниженню енергоспоживання у країні.
«З погляду підходів та уваги держави, сектор МСБ доречно було б прирівняти до житлового господарства. Більше того, часто вони є безпосередніми сусідами, адже розміщення бізнесу на перших поверхах житлових будинків є поширеною практикою. Отже, держава має так само заохочувати бізнес до енергоефективності, упровадити регулювання таких заходів, а потім, звісно, якісно контролювати. Якщо говорити про аналогії з житловим сектором, то логічним стимулюванням могло б бути окреме фінансування з Фонду енергоефективності та запровадження кредитних пільг», - зазначив Олексій Оржель, керівник сектору «Енергетика» Офісу ефективного регулювання BRDO, у своїй статті «Реформа ринку електроенергії: запасний варіант».
Під час INNOVATION MARKET представники малого та середнього бізнесу зможуть ознайомитись з перевагами СЕС, поспілкуватися з проектувальниками і розробниками подібних проектів.
21-23 листопада 2018 року у м. Київ відбудеться Міжнародний форум “INNOVATION MARKET” – місце зустрічі новаторів, винахідників, виробників та вендорів провідних інноваційних технологій, експертів в сфері інновацій, авторів startup проектів, представників бізнесу, представників інвестиційно – фінансових установ, консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності. Секцією «Енергетика» в рамках форуму організовано конференцію «Розвиток малої і середньої генерації – шлях до кластерної енергетики майбутнього». В продовження теми представники провідних компаній світу ознайомлять аудиторію з новітніми цифровими технологіями в енергетиці на прикладах реалізованих кейсів.