Три роки після Майдану – і все повернулося на круги свої

Замість авторитарного режиму Януковича маємо новий такий же авторитарний режим. Хоча ні – ще більш брутальний, нахабний, цинічний і самовпевнений.

Вчорашні «маски шоу» в МЦПД – верх цинізму і абсурду, зневага з боку керівництва країни та правоохоронних органів самого поняття верховенства права, закону. Навіть Янукович не дозволяв собі рейди проти аналітичних центрів. Порошенко та Луценко перетнули цю межу.

Нагадаю, що вчора я повернувся з поїздки у Вашингтон, де виступив на заході у Центрі Карнегі, у якому взяли участь представники держдепу, дипломати, експерти та колишні високопосадовці. Мав зустрічі у Раді національної безпеки США, Конгресі, в багатьох аналітичних і дослідницьких центрах. Темою і виступу, і усіх зустрічей було представлення американському політичному істеблішменту інноваційних експертних ідей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема ідеї створення міжнародної перехідної тимчасової адміністрації як засобу демонтажу «Л/ДНР», виконання мінських домовленостей та відновлення суверенітету України на цій території.

Розробка дослідження щодо модальностей виконання Мінських домовленостей здійснювалась за підтримки Міжнародного фонду Відродження, протягом останніх півроку і я особисто, і експерти Центру неодноразово проводили обговорення цих ідей з представниками органів влади, народними депутатами, керівниками міністерств, експертним середовищем, ЗМІ, представниками дипломатичного корпусу. Наше дослідження з даного питання, як і мої особисті статті з аналізом українсько-російського конфлікту, відкриті та публічні.

Одразу після того, як я зайшов в офіс МЦПД, до приміщення без дозволу силою ввірвалась група людей і пред’явили ось цей документ. Ви лише вчитайтеся: «проведення обшуку в приміщенні МЦПД з метою вилучення мобільних телефонів, комп’ютерів та інших електронних приладів, на яких можуть зберігатися електронні файли «Ідеї щодо врегулювання конфлікту на Донбасі»….». Виявляється, СБУ та ГПУ дізналися величезну таємницю про те, що «В.О.Філіпчук розробив план ідеї щодо врегулювання конфлікту на Донбасі»!!! А метою, з якою я ще з березня 2014 року займаюся розробкою плану мирного врегулювання конфлікту з РФ, є не менше не більше як «збурити суспільство»! Обов’язковою умовою реалізації мого плану було, виявляється, передача його Трампу та висвітлення в ЗМІ.

Це ж який злочин!!! Красти мільярди в Україні можна, продовжувати корупційні практики можна, вбивати економіку і життєві стандарти людей – будь ласка, посилати молодих хлопців на смерть, замість того, щоб добиватися дипломатичного врегулювання – можна. А от опрацьовувати ідеї мирного врегулювання – ні!

Ознайомившись з документом, я запропонував керівнику цієї групи, начальнику слідчого відділу прокуратури АР Крим О. Ф. Удовиченку провести допит мене і усі потрібні слідчі дії зі мною у присутності адвоката. Більше того – я висловив готовність поїхати особисто з адвокатом у ГПУ для надання пояснень і усіх інших дій. На це мені відповіли відмовою. А далі – як в фільмах про терористів. Ви лише собі це уявіть – співробітники прокуратури крадуть (!!!) ключ від офісу, без будь якого права закривають зсередини офіс, де знаходяться декілька різних організацій, після цього як злочинці просто шкодять замок, щоб ніхто не відкрив двері нікого не допустити всередину – ні адвокатів, ні народних депутатів, ні навіть швидку допомогу! І починають справжній «безпрєдєл» у стилі бандитських розборок.

Мало місце не лише порушення прав людини присутніх осіб. Відбулося брутальне застосування фізичної сили, викручування рук, фізичне насильство, виривання особистих речей і витрушування кишень,  пятигодинна зневага над людською гідністю...  Хоча все, що і я, і декілька десятків взятих у заручників людей просили – це дати доступ адвокату. На ці неодноразові вимоги надати доступ адвокату негідники з посвідченнями зверхньо посміхались, відчуваючи силу Альфи, яка стояла з автоматами за їх спиною. Крим, який вони ніби то представляють, відстояти не змогли, а от рейдерське захоплення аналітичного центру в Києві ці вгодовані «правоохоронці» змогли зробити - із справжнім садистським задоволенням.

Кількість процесуальних правопорушень, здійснених під час обшуку, зашкалює – від крадіжки ключів і особистих речей до відмови від допуску адвоката і ведення відеофіксації злочинів, які здійснювались. Усі телефони були забрані – причому не лише співробітників МЦПД, але і журналістів інтернет-видання Апостроф.

Власну ж фіксацію «правоохоронці» припиняли, коли робили очевидно протиправні дії.

Сам же ж обшук виглядав просто анекдотично – забирали візитки, проектні публікації, фінансові документи … Кому це може бути цікаво, яке це має відношення до моїх ідей щодо шляхів припинення конфлікту на Донбасі?.. І головне – чого вони хотіли досягти такою демонстрацією брутальної сили? Щоб весь світ побачив, що влада демократичної України таки справді, як про це мріють в Кремлі, перетворилась у очах світу на хунту? Ну тоді ви це успішно робите.

Щодо народного депутата Артеменка, у рамках кримінального провадження щодо якого було влаштовано цей огидний цирк. Щоб припинити брудні і брехливі інсинуації порохоботів та їх ЗМІ дозволю собі розповісти декілька деталей.

З Андрієм мене познайомив в один з останніх днів лютого 2014 року у себе в кабінеті Дмитро Ярош, тоді – керівник Правого сектору. Я порадив Дмитру, з яким ми тоді часто спілкувалися, провести першу прес-конференцію, під час якої нарешті задовільнити суспільний інтерес до його особи. Дмитро погодився, але як виявилося, у нього була лише одна воєнна уніформа і ніякого іншого одягу. Я приніс йому свій костюм і краватку і те ж саме, як виявилося, зробив Андрій. Саме в кімнаті у Дмитра ми і познайомились, допомогли йому з двох комплектів одежі скомпонувати костюм з краваткою для виступу, обмінялися телефонами – і пішли на прес-конференцію Яроша. Після цього ми з ним не зустрічалися жодного разу до середини лютого цього року!!! Наступний раз після трьохрічної перерви ми зустрілися другій половині лютого 2017 року, коли я прочитав у ЗМІ, як це було подано, про «план Артеменка». Я одразу зателефонував і запросив Андрія в гості – все таки вже три роки я послідовно займаюсь цією темою і мені цікаво, що думають і роблять інші, як і цікаво розповісти, що я думаю з питання мирного врегулювання конфлікту.

Абсолютно зрозуміло, що висунуті ГПУ звинувачення – абсурдні. Але проблема ж не у цьому – мої ідеї публікувалися більше десятка разів у різних ЗМІ протягом 2014–2017 років, дослідження МЦПД неодноразово представлялися, у тому числі – народним депутатам. У ЧОМУ ТУТ ПРАВОПОРУШЕННЯ??? Що з цього є злочином і може слугувати для проведення «маски-шоу» аналітичного центру, який впроваджує проект фонду поважного міжнародного донора??? Артеменко не брав участі у наших заходах, де ми обговорювали і представляли ці ідеї – але навіть якщо би взяв, то що тут було би кримінального? Цікаво тепер - сотні дипломатів, експертів і посадовців, які брали участь у наших публічних заходах – їх також треба тепер обличчям в асфальт? А наші брошури – спалити на священному вогні новоявленої української інквізиції?

Насправді, я розумію що вся ця демонстрація сили – реакція на мій візит в США. Розумію роздратування – з деким на посадах не зустрічаються, а з простим експертом – зустрічаються. І більше того – кажуть, що дуже позитивні і конструктивні ідеї, які можуть дійсно почати роботу над виходом з мінського тупика. Усі, з ким я обговорював ідею запровадження міжнародної перехідної адміністрації, погоджуються – це шлях, коли виграють усі залучені сторони, коли Україна зможе повернути до свого складу Донбас і головне – зупинить смерті на лінії контакту, страждання тих, хто живе на Донбасі чи буз змушений звідти виїхати.

Причому – у всіх своїх виступах я чітко говорив, що така ініціатива має бути дуже детально пропрацьована і бути виключно лише ініціативою президента України. Ніхто інший не має конституційного права офіційно висувати таку міжнародну ініціативу від імені України. І якщо у президента є інша, краща ініціатива як врегулювати конфлікт на Донбасі – немає питань, вперед»! Але вже три роки триває війна, шляхів виходу з конфлікту не пропонується, можливостей для виходу - все менше і менше. То що, нам усім далі жити десятиліттями в умовах тліючого конфлікту, терактів у столиці, щоденних новин про кількість вбитих і поранених на фронті?

Очевидно, що ті, які замовили це брутальне і огидне дійство, якраз і хочуть, щоб цей конфлікт був вічним. Яке говорить наука – від конфліктів страждає переважна більшість населення, але завжди з’являються групи, які на цьому добре наживаються. Очевидно якраз і їм як кістка в горлі такі аналітичні дослідження.
Але ок, добре, шановні панове Порошенко і Луценко, знищити ви один аналітичний центр, другий, все більше розумних людей просто виїжджають з цієї країни, виїдуть ще – і ви самі залишитесь з зруйнованою країною. Це Ваша мета? Петре Олексійовичу, Юрію Віталійовичу, ви цього хочете? За це був Майдан? За розруху і тоталітаризм – лише не з Януковичем, а з вами? За це стільки людей загинули і продовжують гинути? Вам не соромно за те, що ви робите? Не ганьбіть країну подібним цирком.

Але головне – не це. Я щиро дякую усім друзям, колегам, просто небайдужим людям, які вчора прийшли рятувати колектив, який злочинці у погонах взяли у заручники. Я щиро дякую усім, хто запропонували свою допомогу сьогодні. Ми не можемо далі миритися з таким брутальним знущанням над законом, над Конституцією і принципами верховенства права...

При полном или частичном воспроизведении материалов прямая гиперссылка на KNK.media обязательна! Запрещены перепечатка, копирование, воспроизведение или иное использование материалов, в которых содержится ссылка на информагентства.

 

Подписка

Подпишитесь на наши обновления и оставайтесь в курсе событий

Мы не спамим!